HjemGrupperSnakMereZeitgeist
På dette site bruger vi cookies til at levere vores ydelser, forbedre performance, til analyseformål, og (hvis brugeren ikke er logget ind) til reklamer. Ved at bruge LibraryThing anerkender du at have læst og forstået vores vilkår og betingelser inklusive vores politik for håndtering af brugeroplysninger. Din brug af dette site og dets ydelser er underlagt disse vilkår og betingelser.

LibraryThing lokale statistikker

Oplysninger

Most favorited venues

Powell's City of Books (Portland) (466 har den som favorit)
1005 W Burnside, Portland, OR 97209
Strand Bookstore (339 har den som favorit)
828 Broadway, New York, NY 10003
Harvard Book Store (190 har den som favorit)
1256 Massachusetts Avenue, Cambridge, MA 02138
Elliott Bay Book Company (Seattle) (149 har den som favorit)
1521 Tenth Avenue, Seattle, WA 98122
Foyles (old Charing Cross branch) (145 har den som favorit)
113-119 Charing Cross Road, London, WC2H 0EB United Kingdom
Seminary Co-op Bookstore (120 har den som favorit)
5751 S. Woodlawn, Chicago, IL 60637
1628 16th Street, Denver, CO 80202
Boston Public Library (112 har den som favorit)
700 Boylston Street, Boston, Massachusetts 02116
Blackwell's Oxford (112 har den som favorit)
46-51 Broad Street, Oxford, OX1 3BQ United Kingdom
Library of Congress (110 har den som favorit)
10 First Street, SE, Washington, DC 20540
5th Avenue and 42nd Street, New York, NY 10018
British Library (105 har den som favorit)
96 Euston Road, London, NW1 2DB United Kingdom
Moe's Books (100 har den som favorit)
2476 Telegraph Avenue, Berkeley, CA 94704
Brookline Booksmith (98 har den som favorit)
279 Harvard Street, Brookline, MA 02446-2908
Book People (95 har den som favorit)
603 N. Lamar Blvd, Austin, TX 78703
2526 East Colfax Avenue, Denver, CO 80206
Powell's - Hyde Park (89 har den som favorit)
1501 East 57th Street, Chicago, IL 60637
Politics and Prose (87 har den som favorit)
5015 Connecticut Avenue NW, Washington, DC 20008
Brattle Book Shop (87 har den som favorit)
9 West Street, Boston, Massachusetts 02111
801 S.W. 10th Avenue, Portland, OR 97205
1000 Fourth Ave., Seattle, WA 98104-1109
LibraryThing is collection-aware
Kramerbooks & Afterwords Cafe (83 har den som favorit)
1517 Connecticut Avenue NW, Washington, DC 20036
Shakespeare & Co (82 har den som favorit)
37, rue de la Bûcherie, Paris, 75005 France
City Lights Books (81 har den som favorit)
261 Columbus Avenue at Broadway, San Francisco, CA 94133
City Lights (80 har den som favorit)
261 Columbus Avenue, San Francisco, CA

Steder - fordelt efter land

LandBoghandlereBiblioteker
United States13,20522,942
United Kingdom3,2055,393
France3,4394,817
Canada2,6104,444
Japan3,2641,949
Germany2,0621,555
Argentina3,051271
Australia1,1451,416
Spain7641,029
Sweden4121,374
Belgium5031,110
Netherlands915557
Italy579464
Finland310676
Uruguay237530
Denmark272477
Switzerland263463
New Zealand384323
Ireland183399
Chile44614
Norway218201
South Africa123290
Austria246132
Poland195123
Brazil173121
Mexico19355
Ecuador2324
Colombia18225
Hong Kong97109
Peru1959
Central African Republic1770
India9282
Venezuela1623
Taiwan29134
Czech Republic6392
Lithuania34118
Russian Federation12324
Portugal9627
Singapore5051
Israel6130
Slovenia3654
Greece4741
Paraguay862
Turkey5327
Bolivia800
Thailand3836
China4323
Malta263
Croatia/Hrvatska3129
Estonia3326
Serbia469
Hungary3321
Pakistan1929
Philippines3014
Tanzania2023
Romania339
Egypt1520
Malaysia1617
Ukraine239
Indonesia293
Trinidad and Tobago228
Belize125
United Arab Emirates323
Slovak Republic205
Iceland159
Greenland221
Isle of Man137
Cayman Islands613
Latvia126
Luxembourg144
Macao98
Faroe Islands017
Puerto Rico413
Congo, The Democratic Republic of the151
Lebanon69
Vietnam410
Costa Rica76
Cyprus211
Korea, Republic of85
Guatemala84
Bermuda93
Andorra011
Myanmar29
Georgia92
Bangladesh55
Turks and Caicos Islands46
Virgin Islands, British46
Jersey73
Nepal55
Dominican Republic010
Saudi Arabia19
Gibraltar73
Panama54
Liechtenstein09
Nigeria35
Senegal17
Bulgaria53
Sri Lanka35
Kenya17
Monaco17
Suriname71
Bosnia and Herzegovina62
Cuba34
Guyana52
Guam07
Belarus51
Jordan06
Holy See (Vatican City State)15
Honduras32
Papua New Guinea23
Qatar14
Guernsey23
Bahrain14
Armenia32
Oman14
Morocco13
Antigua and Barbuda22
French Guiana31
Moldova, Republic of22
Netherlands Antilles04
Swaziland04
Jamaica04
Mozambique04
Cambodia04
New Caledonia40
Namibia22
Libyan Arab Jamahiriya31
Uganda12
American Samoa12
Haiti12
Bahamas12
Korea, Democratic People's Republic21
Montenegro21
Brunei Darussalam21
Afghanistan12
Zambia03
Macedonia, The Former Yugoslav Republic03
Iran, Islamic Republic of03
Zimbabwe03
Syrian Arab Republic12
Samoa21
Somalia12
Kuwait02
Gambia11
Micronesia, Federated States of11
Vanuatu02
Mali02
Saint Helena11
United States Minor Outlying Islands02
Tunisia11
European Union11
British Indian Ocean Territory11
Botswana02
Guadeloupe02
Saint Lucia20
Svalbard and Jan Mayen Islands02
Pitcairn Island02
Bhutan02
San Marino02
Sudan02
Ghana02
Uzbekistan02
Cocos (Keeling) Islands02
Azerbaijan02
Nicaragua02
Fiji20
Aruba02
Ascension Island01
Tonga10
Madagascar01
Barbados01
Cote d'Ivoire01
Saint Pierre and Miquelon01
Montserrat01
Lao People's Democratic Republic10
Togo01
Burundi01
El Salvador01
Mauritius01
Burkina Faso01
Benin01
Tristan da Cunha01
Albania01
Antarctica01
Falkland Islands (Malvinas)01
South Georgia and the South Sandwich Isl01
Seychelles01
Cameroon01
Aland Islands10
Ethiopia01
Iraq01
Cook Islands01
Lesotho01
Guinea-Bissau01
Kazakhstan01
Malawi01
Anguilla01
Palestinian Territory, Occupied10
Algeria10
Maldives01
Om | Kontakt | LibraryThing.com | Brugerbetingelser/Håndtering af brugeroplysninger | Hjælp/FAQs | Blog | Butik | APIs | TinyCat | Efterladte biblioteker | Tidlige Anmeldere | Almen Viden | 154,595,411 bøger! | Topbjælke: Altid synlig