HjemGrupperSnakMereZeitgeist
Søg På Websted
På dette site bruger vi cookies til at levere vores ydelser, forbedre performance, til analyseformål, og (hvis brugeren ikke er logget ind) til reklamer. Ved at bruge LibraryThing anerkender du at have læst og forstået vores vilkår og betingelser inklusive vores politik for håndtering af brugeroplysninger. Din brug af dette site og dets ydelser er underlagt disse vilkår og betingelser.
Hide this

Resultater fra Google Bøger

Klik på en miniature for at gå til Google Books

Indlæser...

Wildstar

af Nicole Jordan

MedlemmerAnmeldelserPopularitetGennemsnitlig vurderingSamtaler
33Ingen575,750 (3.21)Ingen
A sweeping Western historical romance, from Nicole Jordan, the New York Times bestselling author The feisty and determined Jessica Sommers is out to get the scoundrels who shot her father and she is willing to stop at nothing to get her way - including hiring Garrett Devlin, the handsome new boy in town. Devlin is a gambling man, but he's not showing all his cards. His easy-going charm and self-assurance makes him irresistible to most women, yet Jessica spurns his promises of pleasure as they follow the outlaws through the majestic Colorado Rockies. But when faced with life-threatening peril, will she give in to his devilishly good looks? Rouge romance - the best historical romance novels, perfect for fans of Georgette Heyer.… (mere)
Ingen
Indlæser...

Bliv medlem af LibraryThing for at finde ud af, om du vil kunne lide denne bog.

Der er ingen diskussionstråde på Snak om denne bog.

Ingen anmeldelser
ingen anmeldelser | tilføj en anmeldelse
Du bliver nødt til at logge ind for at redigere data i Almen Viden.
For mere hjælp se Almen Viden hjælpesiden.
Kanonisk titel
Originaltitel
Alternative titler
Oprindelig udgivelsesdato
Personer/Figurer
Oplysninger fra den engelske Almen Viden Redigér teksten, så den bliver dansk.
Vigtige steder
Vigtige begivenheder
Beslægtede film
Priser og hædersbevisninger
Indskrift
Tilegnelse
Første ord
Citater
Sidste ord
Oplysning om flertydighed
Forlagets redaktører
Bagsidecitater
Originalsprog
Canonical DDC/MDS

Henvisninger til dette værk andre steder.

Wikipedia på engelsk (1)

A sweeping Western historical romance, from Nicole Jordan, the New York Times bestselling author The feisty and determined Jessica Sommers is out to get the scoundrels who shot her father and she is willing to stop at nothing to get her way - including hiring Garrett Devlin, the handsome new boy in town. Devlin is a gambling man, but he's not showing all his cards. His easy-going charm and self-assurance makes him irresistible to most women, yet Jessica spurns his promises of pleasure as they follow the outlaws through the majestic Colorado Rockies. But when faced with life-threatening peril, will she give in to his devilishly good looks? Rouge romance - the best historical romance novels, perfect for fans of Georgette Heyer.

No library descriptions found.

Beskrivelse af bogen
Haiku-resume

Quick Links

Populære omslag

Vurdering

Gennemsnit: (3.21)
0.5
1
1.5
2 1
2.5
3 3
3.5 1
4 2
4.5
5

Er det dig?

Bliv LibraryThing-forfatter.

 

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Brugerbetingelser/Håndtering af brugeroplysninger | Hjælp/FAQs | Blog | Butik | APIs | TinyCat | Efterladte biblioteker | Tidlige Anmeldere | Almen Viden | 157,135,056 bøger! | Topbjælke: Altid synlig