HjemGrupperSnakMereZeitgeist
Søg På Websted
På dette site bruger vi cookies til at levere vores ydelser, forbedre performance, til analyseformål, og (hvis brugeren ikke er logget ind) til reklamer. Ved at bruge LibraryThing anerkender du at have læst og forstået vores vilkår og betingelser inklusive vores politik for håndtering af brugeroplysninger. Din brug af dette site og dets ydelser er underlagt disse vilkår og betingelser.
Hide this

Resultater fra Google Bøger

Klik på en miniature for at gå til Google Books

Indlæser...

Velvet Embrace

af Nicole Jordan

MedlemmerAnmeldelserPopularitetGennemsnitlig vurderingSamtaler
311607,015 (3.67)Ingen
A sweeping historical romance from Nicole Jordan, the New York Times bestselling author From the moment Brie Carrington saw Dominic Serrault standing arrogantly in the doorway of her bedroom, she knew he was the kind of man who is accustomed to getting what he wants. She can't deny him refuge from the bitter cold of the storm but how long will it be until her hospitality extends to the intimacy of her bed...? Rouge romance - the best historical romance novels, perfect for fans of Georgette Heyer.… (mere)
Ingen
Indlæser...

Bliv medlem af LibraryThing for at finde ud af, om du vil kunne lide denne bog.

Der er ingen diskussionstråde på Snak om denne bog.

While I enjoyed the mystery and subseqent revelations in this book, I hate! hate! hate! having to scan 5 or 6 pages of "feelings" and "thoughts" before I reach any significant action and dialogue. Would have given it a 4 star if it had been at least a hundred pages shorter with the above scanned pages shortened or eliminated all together. ( )
  VivianMarie | Dec 13, 2015 |
ingen anmeldelser | tilføj en anmeldelse
Du bliver nødt til at logge ind for at redigere data i Almen Viden.
For mere hjælp se Almen Viden hjælpesiden.
Kanonisk titel
Originaltitel
Alternative titler
Oprindelig udgivelsesdato
Personer/Figurer
Oplysninger fra den engelske Almen Viden Redigér teksten, så den bliver dansk.
Vigtige steder
Vigtige begivenheder
Beslægtede film
Priser og hædersbevisninger
Indskrift
Tilegnelse
Første ord
Citater
Sidste ord
Oplysning om flertydighed
Forlagets redaktører
Bagsidecitater
Originalsprog
Canonical DDC/MDS

Henvisninger til dette værk andre steder.

Wikipedia på engelsk (1)

A sweeping historical romance from Nicole Jordan, the New York Times bestselling author From the moment Brie Carrington saw Dominic Serrault standing arrogantly in the doorway of her bedroom, she knew he was the kind of man who is accustomed to getting what he wants. She can't deny him refuge from the bitter cold of the storm but how long will it be until her hospitality extends to the intimacy of her bed...? Rouge romance - the best historical romance novels, perfect for fans of Georgette Heyer.

No library descriptions found.

Beskrivelse af bogen
Haiku-resume

Quick Links

Populære omslag

Vurdering

Gennemsnit: (3.67)
0.5
1
1.5
2
2.5
3 1
3.5
4 2
4.5
5

Er det dig?

Bliv LibraryThing-forfatter.

 

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Brugerbetingelser/Håndtering af brugeroplysninger | Hjælp/FAQs | Blog | Butik | APIs | TinyCat | Efterladte biblioteker | Tidlige Anmeldere | Almen Viden | 157,188,034 bøger! | Topbjælke: Altid synlig