På dette site bruger vi cookies til at levere vores ydelser, forbedre performance, til analyseformål, og (hvis brugeren ikke er logget ind) til reklamer. Ved at bruge LibraryThing anerkender du at have læst og forstået vores vilkår og betingelser inklusive vores politik for håndtering af brugeroplysninger. Din brug af dette site og dets ydelser er underlagt disse vilkår og betingelser.

Søg kiwiflowas bøger

Tilfældige bøger fra kiwiflowas bibliotek

The Professor and the Madman af Simon Winchester

Just Listen af Sarah Dessen

Whose Body? af Dorothy L. Sayers

A Clockwork Orange af Anthony Burgess

Deadly Little Secret (A Touch Novel) af Laurie Faria Stolarz

Z: A Novel of Zelda Fitzgerald af Therese Anne Fowler

The Da Vinci Code af Dan Brown

Medlemmer med kiwiflowas bøger

Medlemsgalleri (5)

(se alle 5 billeder)

RSS feeds

Senest tilføjede bøger

kiwiflowas anmeldelser

Andres anmeldelser af kiwiflowas bøger

Hjælper-emblemer

Common KnowledgeMember RecommendationsCover UploadingHelperTalk Spam-FightingFiverTenner

 

Medlem: kiwiflowa

SamlingerRead in 2018 (15), Read 2015 to 2017 (107), Read in 2014 (58), Dit bibliotek (619), Skal læses (482), Ønskeliste (133), Læser for øjeblikket (2), Læst, men ikke ejet (628), read in 2013 (46), read in 2012 (39), read in 2011 (33), read in 2010 (94), read in 2009 (88), Favoritter (66), Alle samlinger (1,463)

Anmeldelser40 anmeldelser

Nøgleorddo not own (129), read in 2007 (60), fiction (42), ACL (32), TBR (32), read in 2008 (29), from Borders (26), Favourite Series (22), swapped at bookshop (22), (21) — se alle nøgleord

MedierBog (1,463), Almindelig bog (1,430), Lydbog (19), E-bog (3)

Skyernøgleordssky, forfattersky, nøgleordsspejl

Anbefalinger75 anbefalinger

Om mit bibliotekA huge TBR and wishlist - the older I get the broader my interests and the more I want to read as impossible as that may seem.

Grupper1001 Books to read before you die, 2013 Category Challenge, 2015 Category Challenge, 75 Books Challenge for 2012, 75 Books Challenge for 2013, 75 Books Challenge for 2014, 75 Books Challenge for 2015, Crime, Thriller & Mystery, Fans of Joyce Carol Oates, Horror!vis alle grupper

YndlingsforfattereJane Austen, L. M. Montgomery, Sharon Kay Penman, Louise Penny, Barbara Pym, J. K. Rowling, Laura Ingalls Wilder, Connie Willis (Fælles favoritter)

StederFavoritter | Besøgt

Favoritboghandlereubiq (previously University Bookshop Ltd), Unity Books

FavoritbibliotekerAuckland Central City Library

FødenavnLisa

StedNew Zealand

Kontotypeoffentlig

URLer /profile/kiwiflowa (profil)
/catalog/kiwiflowa (bibliotek)

Medlem sidenMay 19, 2007

Læser for øjeblikketCertainty af Madeleine Thien
Britain after Rome: The Fall and Rise, 400 - 1070: Anglo-Saxon Britain: V.2 1 (Allen Lane History) af Robin Fleming

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Brugerbetingelser/Håndtering af brugeroplysninger | Hjælp/FAQs | Blog | Butik | APIs | TinyCat | Efterladte biblioteker | Tidlige Anmeldere | Almen Viden | 155,906,355 bøger! | Topbjælke: Altid synlig