På dette site bruger vi cookies til at levere vores ydelser, forbedre performance, til analyseformål, og (hvis brugeren ikke er logget ind) til reklamer. Ved at bruge LibraryThing anerkender du at have læst og forstået vores vilkår og betingelser inklusive vores politik for håndtering af brugeroplysninger. Din brug af dette site og dets ydelser er underlagt disse vilkår og betingelser.

Søg breezygrl44s bøger

Tilfældige bøger fra breezygrl44s bibliotek

Far from the Tree af Virginia Deberry

The Velveteen Principles: A Guide to Becoming Real Hidden Wisdom from a Children's Classic af Toni Raiten-D'Antonio

The Condition: A Novel af Jennifer Haigh

The Last Juror af John Grisham

The Discoverers af Daniel J. zz Boorstin

One Man's Bible af Gao Xingjian

Petals From The Sky af Mingmei Yip

Medlemmer med breezygrl44s bøger

Medlemsgalleri (5)

(se alle 5 billeder)

RSS feeds

Senest tilføjede bøger

breezygrl44s anmeldelser

Andres anmeldelser af breezygrl44s bøger

Hjælper-emblemer

FiverTenner

 

Medlem: breezygrl44

SamlingerDit bibliotek (795), fiction (69), current textbooks (2), Læser for øjeblikket (4), Skal læses (62), Favoritter (4), Alle samlinger (864)

Anmeldelser8 anmeldelser

Nøgleordreference (175), asian (49), decorating (24), memoir (23), LBGT (22), self-help (21), travel (15), advanced reader's copy (9), pets (8), autographed (7) — se alle nøgleord

MedierIkke angivet (5), Bog (857), Almindelig bog (811), Lydbog (8), E-bog (1), Andet (2)

Skyernøgleordssky, forfattersky, nøgleordsspejl

Om migI have always loved books and hate to part with any. I had to leave many behind when I moved from NJ to NC in 2004. I buy mostly hardcovers or trade paperbacks. My eldest daughter Lisa and her daughter/my grandaughter Katie love reading as much a I do and often borrow books from me. April 2013 I relocated from NC to PA to be closer to my children. Just barely survived the worst winter of my life. YUCK! Really near to update this list.........where do I even start?

Om mit bibliotekMy library is very eclectic and special. I love this LibraryThing.com because Im finally able to sort and put in order my huge collection. I have found a few duplicates which I will share with my friend Edwanda (also a bibliophile).

Grupper1001 Books to read before you die, Bas Bleu, CBPC 1st Thursday Book Club, Fans of Alice Hoffman, Knitters Inc.

YndlingsforfattereIsabel Allende, Margaret Atwood, Elizabeth Berg, Chris Bohjalian, T.C. Boyle, Rita Mae Brown, Tracy Chevalier, Patricia Cornwell, Liza Dalby, Janet Evanovich, Fannie Flagg, Elizabeth George, John Grisham, Alice Hoffman, Khaled Hosseini, John Irving, P. D. James, Shawna Kenney, Anne Lamott, Armistead Maupin, Belva Plain, Kathy Reichs, Jean P. Sasson, Anita Shreve, Alexander McCall Smith, Gloria Steinem, Amy Tan, Michelle Tea, Adriana Trigiani, Gail Tsukiyama, Anne Tyler, Susan Vreeland, Alice Walker (Fælles favoritter)

StederFavoritter

FavoritboghandlereBeach Road Books, Bookery & Coffee Bar, Old Books on Front Street, Pomegranate Books, Quarter Moon Books, Rocking Chair Books & Antiques, Two Sisters Bookery

FavoritbibliotekerBrunswick County Libraries - G.V. Barbee, sr. Library, Brunswick County Libraries - Margaret & James Harper, jr. Library, New Hanover County Public Library - Myrtle Grove Branch

MedlemskabER. LibraryThing Tidlige Anmeldere/En bruger giver bøger væk

Også påFacebook

FødenavnCarol Osnato

Stedwilmington,NC

Kontotypeoffentlig

URLer /profile/breezygrl44 (profil)
/catalog/breezygrl44 (bibliotek)

Medlem sidenDec 25, 2008

Læser for øjeblikketCultural Anthropology: A Perspective on the Human Condition af Emily A. Schultz
Talking About People: Readings in Cultural Anthropology af William Haviland
The Chester Chronicles af Kermit Moyer
Saffron Dreams af Shaila Abdullah

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Brugerbetingelser/Håndtering af brugeroplysninger | Hjælp/FAQs | Blog | Butik | APIs | TinyCat | Efterladte biblioteker | Tidlige Anmeldere | Almen Viden | 155,577,965 bøger! | Topbjælke: Altid synlig