På dette site bruger vi cookies til at levere vores ydelser, forbedre performance, til analyseformål, og (hvis brugeren ikke er logget ind) til reklamer. Ved at bruge LibraryThing anerkender du at have læst og forstået vores vilkår og betingelser inklusive vores politik for håndtering af brugeroplysninger. Din brug af dette site og dets ydelser er underlagt disse vilkår og betingelser.

LibraryThing-forfatter:
Jack Barrow

Jack Barrow er LibraryThing-forfatter, en forfatter som har sit personlige bibliotek opført på LibraryThing.

Se Jack Barrows forfatterside.

Søg JackBarrows bøger

Medlemmer med JackBarrows bøger

Medlemsforbindelser

Venner: AllPurposeMonkey

Kontakter: AllPurposeMonkey, trcharisse, zmiya_san

RSS feeds

Senest tilføjede bøger

JackBarrows anmeldelser

Andres anmeldelser af JackBarrows bøger

Hjælper-emblemer

Fiver

 

Medlem: JackBarrow

SamlingerDit bibliotek (110)

Anmeldelser7 anmeldelser

NøgleordIngen

MedierBog (110), Almindelig bog (110)

Skyerforfattersky, nøgleordsspejl

Om migI am writer living and working in Hertfordshire, England. I take a comically philosophical approach to his writing, spanning absurdist, gonzo, magick, fiction & non-fiction. For fans of Douglas Adams, Robert Rankin, Robert M. Pirsig & Bill Bryson.

My first novel, The Hidden Masters and the Unspeakable Evil is available worldwide following excellent UK reviews.
"It's all riotously funny and improbably probable" - Pentacle Magazine

My latest project #InSatNavWeTrust is currently crowdfunding on Unbound.

Om mit bibliotekmany occult and pagan books, most of which aren't really worth reading, quite a lot of fiction mostly fantasy, Michael Morcock, Terry Pratchett, Robert Rankin, plus loads that I can't remember.
I've listed a few of the most classic books here but there's lots more to mention. As I go through them I'm reminding myself that I've got some truly awful books here as well as some real classics.

GrupperHobnob with Authors, Thelema, Western Mysteries

Hjemmesidehttp://www.jack-barrow.com/

MedlemskabER. LibraryThing Tidlige Anmeldere/En bruger giver bøger væk

Også påFacebook, Twitter

StedHertfordshire, England

YndlingsforfattereIkke angivet

Kontotypeoffentlig

URLer /profile/JackBarrow (profil)
/catalog/JackBarrow (bibliotek)

Medlem sidenJan 14, 2012

Om | Kontakt | LibraryThing.com | Brugerbetingelser/Håndtering af brugeroplysninger | Hjælp/FAQs | Blog | Butik | APIs | TinyCat | Efterladte biblioteker | Tidlige Anmeldere | Almen Viden | 155,883,061 bøger! | Topbjælke: Altid synlig